Motiveer je medewerkers

Motivatie

Motivatie op de werkvloer draait niet enkel om hogere productiviteit of betere cijfers; het gaat ook om het welzijn van de medewerkers. Leidinggevenden spelen hierin een centrale rol. Door inspirerend en empathisch leiderschap kunnen zij een omgeving creëren waar mensen zich gewaardeerd en gemotiveerd voelen.

Motivatie

Een recente studie van rekruteringsspecialist Bright Plus toont aan dat de leidinggevende niet zomaar een schakel is in de organisatie: hij of zij is vaak de spil in de motivatie van medewerkers. Een coachende houding, transparante communicatie en oprechte betrokkenheid kunnen wonderen doen. Het gebrek hieraan leidt tot frustraties en uiteindelijk demotivatie. Zonder gemotiveerde medewerkers stagneert innovatie, dalen productiviteitscijfers en vermindert het algemene werkplezier.

Maar hoe kan een leidinggevende dit aanpakken? Bij Read My Lips delen inspirerende sprekers zoals Sofie Lenaerts, Anton Maes, en Brigitte Ballings hun visie en inzichten over het motiveren van medewerkers en het bouwen van een hechte, gemotiveerde werkcultuur.

Inspirerend leiderschap in de praktijk

Na een rijke carrière binnen de HR van de financiële corporate wereld, concentreerde Brigitte Ballings zich op haar fundamentele missie: anderen begeleiden, inspireren en laten groeien als coach, trainer, keynote spreker en auteur. Dat deed ze ook bij Steve Vandenberghe, voormalig schooldirecteur en huidig burgemeester van Bredene, die bij haar kwam om een zware burn-out te overwinnen. Aan de hand van zijn persoonlijke verhaal schreven ze samen een zelfhulpboek: Gegijzeld door Jezelf. Zeven sleutels voor krachtig en verbindend leiderschap. Doorheen een mix van openhartige anekdotes van Steve en inzichten voor nieuwe, toekomstige en ervaren leiders, selecteerden de auteurs zeven uitdagingen die leidden tot de burn-out van Steve. Elk van deze thema's worden verder uitgediept en aangevuld met praktische handvatten en oefeningen waarmee de lezer aan de slag kan gaan.

Aan de hand van dit boek geven Brigitte en Steve een aantal keynotes en workshops. Hierin benadrukken ze dat leiderschap een proces is van continu leren en aanpassen. Door te investeren in hun eigen ontwikkeling, kunnen leidinggevenden een inspiratiebron zijn voor hun team. Of zoals Brigitte het verwoordt: 'Een gemotiveerd team begint bij een leider die zichzelf durft te verbeteren.'

Durven falen

Sofie Lenaerts, momenteel te zien in het VRT-programma De Rugzak, startte haar professionele carrière als een van de eerste vrouwelijke zwaantjes bij de Federale Politie. Begin 2019 nam ze fulltime de taak op zich om het verkeersveiligheidsprogramma Kijk Uit te maken en te presenteren. Haar passie voor avontuur en de bergen brachten haar overal ter wereld. Net voor het uitbreken van de coronacrisis slaagde ze erin om als eerste Belgische ooit de Seven Summits te beklimmen. Maar zelfs nadat ze op de hoogste bergtop van elk continent heeft gestaan, blijft ze gemotiveerd verder sporten. Sofie kan niet weerstaan aan sportieve uitdagingen die met koude, diepte en hoogte te maken hebben. Tocht noemt ze zichzelf sportief gezien geen hoogvlieger. Het bereiken van haar doelen heeft meer met passie, mentale kracht en training te maken dan met een uitzonderlijk talent.

Hoe halen we het beste uit onszelf en motiveren we anderen om te groeien? Je verlegt je grenzen pas als je iets doet waarbij je veel kans hebt om te falen. Des te belangrijker is het om verbinding te maken met je team. In haar talks benadrukt Sofie dat medewerkers geen nummers zijn, maar mensen met dromen, ambities en uitdagingen. Het tonen van empathie en openheid zijn volgens haar de fundamenten van een motiverende werkcultuur. Laat fouten maken toe en zorg dat de medewerkers zich gehoord voelen. Alleen zo creëer je een omgeving waarin iedereen met plezier komt werken en zich verder wilt ontwikkelen.

De kunst van coachen

Humor, verrassende beelden en uitdagende stellingen kleuren de lezingen van Anton Maes. De organisatiepsycholoog en communicatiespecialist begeleidt vanuit zijn rol als changemanager zowel grote ondernemingen als de overheid naar nieuwe samenwerkingsvormen. Hij richt zich hierbij zowel op de medewerkers als de leidinggevenden. Die laatsten bevinden zich vaak in een moeilijke positie. Zij moeten de goede werking van het team faciliteren terwijl de teamleden dikwijls minder zichtbaar zijn door tijd- en plaatsonafhankelijk werken. Het geven van meer autonomie vraagt een significante aanpassing van de leiderschapsstijl. Van controleren en sturen zal de taak van de leidinggevende evolueren naar vooral ondersteunen en coachen.

Ook de werkplek, zowel fysiek als virtueel, verliest Anton niet uit het oog. Hij koppelt de nieuwe werkomgeving  aan een andere manier van werken. Kennisontwikkeling, het werken onafhankelijk van tijd en plaats of organisatieontwikkeling: het zijn relevante thema’s waarover de expert in leiderschap een inspirerend verhaal kan brengen. Daarnaast kun je hem boeken voor een dynamische presentatie of het modereren van een pittige discussie in het Nederlands, Frans of Engels.

Ontdek meer sprekers en keynotes bij Read My Lips.